262728293012
3456789
Správy Új szó
Ezrek tüntettek Pozsonyban egy tisztességes Szlovákiáért
Ezrek tüntettek Pozsonyban egy tisztességes Szlovákiáért Lovas Emőke 2018. 11. 16., p - 22:59
töntet
Friss ikon
Off
Törzs

A tömeg a "szégyen", "börtönbe velük", "nem pénzért vagyunk itt" és a "köszönjük" jelszavakat skandálta. A nagyjából kétórás tüntetés rendbontás nélkül zajlott.

Beszédet mondtak többek között a szervezők, újságírók, tudósok, színészek, művészek.

A szónokok megemlékeztek 1989. november 17-ről is, amikor ugyanezeken az utcákon tízezrek álltak, és harcoltak a szabadságért. A harc szerintük nem fejeződött be, ez egy állandó küzdelem az összeesküvés ellen - a tisztesség felé vezető út.

A szervezők emlékeztették a tömeget a kormány felől érkező, újságírók elleni támadásokra - ezek a támadások adták a fő okot a tüntetések újrakezdéséhez.

Megfélemlítésnek, zaklatásnak, illetve Robert Fico figyelemelterelő hadműveletének minősítették a Tisztességes Szlovákiáért civil aktivistái, hogy a Nemzeti Bűnüldözési Ügynökség (NAKA) korrupció gyanúja miatt vizsgálatot indított ellenük.

Robert Fico

Az újságírók elutasítják Fico támadásait

Pozsony |

Az újságírók és a médiában dolgozók felhívásukban elutasítják Robert Fico támadásait.

Bevezető
Pozsony |

Több ezren tüntettek a fővárosban és Kassán egy tisztességes Szlovákiáért péntek délután. A szervezők tizedik alkalommal hirdették meg a megmozdulást.

Gólzáporos győzelemmel debütált Hapal a szlovák kispadon
Gólzáporos győzelemmel debütált Hapal a szlovák kispadon Lovas Emőke 2018. 11. 16., p - 22:42
Friss ikon
Off
Törzs

Hapal a Kozák által fegyelmi okok miatt leírt Miroslav Stochot is behívta akeretbe, de Ukrajna ellen nem rakta a kezdőcsapatba.A kapitány elöl Zreľáknak szavazott bizalmat, balhátvédként pedig Hancko szerepelt.

Az ukránok biztos csoportelsőként már kísérletezgethettek is, abentmaradásért játszó szlovákoknak ez nem fért bele.
Öt perc után Hancko jól futott fel, szabálytalankodtak vele szemben, a következő szabadrúgás-figura végén pedig Albert Rusnák fű alatt a hálóba lőtt, a labda meg is pattant – 1:0. A 12. percben Hamšík növelhette volna az előnyt, de bár senki nem zavarta, nem találta el a kaput, a 23. percben pedig Zreľák fejese ment mellé.

A 26. percben Kucka eresztett meg egy nem túl erős lövést, de a kapus Bojko annyira szerencsétlenül ért bele, hogy a saját kapujába ütötte a labdát – 2:0. Kucka lent maradt a gól után, s végül hordágyon vitték le, le is kellett cserélni.
A szlovákok jóval aktívabban játszottak, a szünetig már 4:0 is lehetett volna az eredmény. Az ukránok játékát látva volt, aki feltette a kérdést: hogyan lehetett eddig ez a csapat százszázalékos?

A vendégek a második félidő elején szépítettek: Karavajev beadása után Konopljanka lőtte ki kapásból a felső sarkot – 2:1. Nem kellett sokáig várni a szlovák válaszra, Hamšík szabadrúgása után Pekarík a kapufát találta el, majd Rusnák belőtte a labdát Zreľáknak, aki laza mozdulattal a hálóba sarkazott – 3:1. A lendületben lévő szlovákok nem álltak le, a 61. percben Mak a tizenhatoson kívülről, jól helyezett lövéssel talált be – 4:1.

Húsz perccel a vége előtt Mak helyett Stoch állt be, a közönség nagy tapssal fogadta a visszatérőt. Az ukránok szépíthettek volna, de a 78. percben kimaradt egy óriási helyzetük, Cigankov állt közel a gólhoz.
A hosszabbításban még egy önkapufát is rúgtak az ukránok, Sztepanyenko felszabadítórúgása sült el majdnem rosszul.
A szlovákok hétfőn Csehországgal játszanak Prágában, az a meccs dönt majd a bentmaradásról a B divízióban.

Góllövők: Rusnák (6.), Kucka (26.), Zreľák (52.), Mak (61.), ill. Konopljanka (47.)

Sárga lap: Greguš, ill. Burda, Sztepanyenko.

Játékvezető: Dabanovic (montenegrói), 9764 néző.

SZLOVÁKIA: Dúbravka – Pekarík, Škrtel, Škriniar, Hancko – Greguš – Rusnák, Kucka (30. Bero), Hamšík, Mak (69. Stoch) – Zreľák (82. Ďuriš).

UKRAJNA: Bojko – Karavajev, Burda, Krivcov (14. Placun), Matvijenko – Zincsenko, Sztepanyenko, Malinovszkij – Konopljanka (64. Saparenko) – Cigankov, Borjacsuk (62. Kovalenko).

Cím
Szlovákia – Ukrajna 4:1 (2:0)
Bevezető

Győzelemmel mutatkozott be a szlovák labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányi posztján Pavel Hapal – Hamšíkék 4:1-re verték Ukrajnát Nemzetek Ligája-mérkőzésen a nagyszombati City Arénában.